2016

SAILKAPENA

ASTO PROBAK


 Bizkaiko Txapelketa (Liga Erregularra) 2016

 MIKROTXIPAKFICHAMENDATAMALLABIAMAÑUASGATIKAGUZTIRASAILKAPENA
Janire Alegría9772 0000435489624826652191
Lobene9772 0000 7349303277753,58,54
Alegría9530 0000 023009729874485
Narbaiza7241 5102 100395927233148
Ugalde9680 00004161057267821147
Taberna Zarra9772 000 7264833260112310
Miren Olabarrieta9772 000 43011132601563,514,52
Partileku Elkartea7241 5102 10065882609339
Satxibar9772 000 7349121204800
Maiora Elkartea4354 50029052211
Const. Torrontegi7241 5102 10018502601436133
Urrutikoetxea Anaiak7241 5102 10019152925556


 Bizkaiko Txapelketa (Finala) 2016

 
Miren Olabarrieta 66 untza - 1/4 - 6,08 m
Janire Alegría 61 untza - 3/4 - 3,10 m
Construcciones Torrontegi 60 untza - 1/4 - 2,55 m
Lobene 58 untza - 3/4 - 4,15 m

Bizkaiko Aizkolari Txapelketa 2016


AIZKOLARIMINUTOSSEGUNDOS
Aitxol Atutxa2434
Aritz Irazabal3701
Ernesto Ezpeleta "Biurri"3813
Julen Mendieta3914

*Julen Larreak eta Xabier Garcia Utxuk baja medikoa aurkeztu dute eta jaitsiera ekiditeko kanporaketa jokatuko dute.

Bizkaiko Bikotekako Aizkolari Txapelketa 2016


AIZKOLARIMINUTOSSEGUNDOS
Aitzol Atutxa - Amando Larrea1326
Aritz Oregi - Beñat Lekue2007
E. Ezpeleta - Hodei Ezpeleta2018
Ioritz Gisasola - Jesus Gisasola2023
X. Garcia "Utxu" - Julen Mendieta2257
Aritz Irazabal - Aimar Irazabal2359
Igor Duñabeitia - David Naredo2526
Julen Mendieta - Done Intxausti2600

2. Mailako Bizkaiko Aizkolari Txapelketa 2016


AIZKOLARIMINUTOSSEGUNDOS
Hodei Ezpeleta1450
David Naredo1807
Beñat Lekue1949
Alex Txikon2026
Done Intxausti2204
Aritz Oregi2231
Igor Duñabeitia2914

GIZA PROBAK
BIZKAIKO  TXAPELKETA PROMOZIOA 2016


 GETXOKORTUZUBINARBANIZGUZTIRA
Asier Alegría66618
Julen Iturraspe53513
Iker Murueta44
Gotzon Abasolo34411
Gorka Madariaga25310
Kepa Zubizarreta1225

GIZA PROBAK
BIZKAIKO  TXAPELKETA ABSOLUTUA 2016


 GETXOKORTUZUBINARBANIZGUZTIRA
Mikel Alzola66618
Gorka de la Concepción45514
Oskar Perez53412
Eneko Bilbao2439
Aitor de la Concepción3216

HARRIJASOTZE


 Bizkaiko Txapelketa 2016

 KOPAKUBIKABOLAGUZTIRA
Inhar Urruzuno37 J20 J30 J87 J
Aritz Etxebarria23 J13 J12 J48 J
Asier Zubillaga22 J10 J13 J45 J
Oskar Perez23 J9 J11 J43 J
Jon Peter Scott20 J6 J6 J8 J

HARRIZULATZAILE LIGA


TALDEAKORTUELAGALLARTAMUSKIZBARAKALDOSANTURTZIBUSTURIABILBAOTRAPAGARANGUZTIRASAILKAPENA
Piratak HKT11z 2cm 4mm12z 2cm 2mm11z 11cm 1mm12z 7cm 9mm11z 12cm 5mm10z 6cm 5mm10z 10cm 4mm10z 4cm 4mm91z 5cm 4mm5
Kabiezes10z 11cm 8mm13z 2cm 4mm13z 7cm14z 6cm11z 12cm 5mm12z 2cm 5mm10z 3cm 4mm13z 4cm 5mm99z 11cm 1mm3
Errekatxo9z 11cm 4mm12z 8cm 9mm12z 9cm 5mm12z 11cm 6mm8z 11cm 5mm12z 8cm 5mm9z 12cm 6mm11z 11cm 9mm90z 8cm 9mm6
Burdin Gazteak9z 11cm 6mm13z 8cm12z 1cm 4mm13z 8cm 2mm12z 8cm 9mm13z 5cm 5mm10z 6cm 9mm6z 1cm 4mm91z 12cm 9mm4
Alai Alde12z 7cm 9mm13z 6cm 9mm10z12z 6cm 2mm14z 9cm 6mm13z 2cm 3mm13z 9cm 2mm12z 8cm 9mm102z 12cm 0mm2
Ereño Gerendape HKT14z14z 9cm13z 10cm 5mm14z 9cm 5mm15z 5cm 2mm13z 12cm 7mm13z 7cm 9mm15z 8cm 0mm115z 10cm 8mm1

HERRI KIROL TALDE LIGA


TALDEADENBORA
Ereño-Buluku HKT21 min 36 seg
Mallabia HKT26 min 52seg

IDI PROBAK


 Pisu Libreko Bizkaiko Txapelketa Liga Erregularra 2016

 KONTROLAKONTROLALARRAKOETXEAZAMUDIOGUZTIRASAILKAPENA
Iñigo AurrekoetxeaES43773ES998563251
Iturbe AnaiakES31456ES04507223
ZumeltxuES19828ES20037115
Jon LacruzES12836ES12837332
TxapasES82177ES50018114

Pisu Libreko Bizkaiko Txapelketa Finala 2016

 BELARRITAKOAMARCAITZAIAKERLOJERUA
Jon LacruzES-2836-283760 - 0/0 - 2,02 mUrrutia / TelleriaElgezabal
Iñigo AurrekoetxeaES-3773-985660 - 0/0 - 0,89 mLopene / IñigoAreta
Jose ElortegiES-2581-217742 - 0/0 - 5,88 mA. Tubilla / TxapasBikarregi


 III. Jose Ignacio Isla Memoriala 2016 Kinttopekoak Liga Erregularra

 KONTROLAKONTROLAMEÑAKALAUKIZBERANGOANDRAKASBILLELALEIOAGUZTIRA
LaskiES16606ES145323238
Taberna GoietaES23346ES25361233311
Kamiñoko ErretegiaES21436ES23342123
Iñaki LopategiES35713ES399842237
MuguruzaES04171ES56248112
Rafa AlegríaES84231ES03298213
ArmendarizES53232ES39216112

III. Jose Ignacio Isla Memoriala 2016 Kinttopekoak Finala

 BELARRITAKOABELARRITAKOAMARKAITZAIAKERLOJUA
GoietasES-030807623346ES-00060362536154 UntzeA. Alegría / J.A. GartziaMuguruza
I. LopategiES-071107335713ES-01110713968453 - 0/0 - 3,42 mJ. Tubilla / LopategiErlete
J. AlegríaES-001104103298ES-09060318423142 - 0/0 - 5,25 mA. Alegria / UrrutiaRafa Alegría


Corte Ingles Liga Erregularra 2016

IZENA  BERRIZABADIÑOBAKIOGATIKAETXEBARRIAURDULIZBILLELAMALLABIAELORRIOLAUKIZGETXOMARURIGUZTIRASAILKAPENA
SolagurenES-51883ES-611416179
Iñaki LopategiES-617446ES-546805654121247
LaskiES-19490ES-0071242235351256
BolañosES-32554ES-534213312
BiritxinagaES-51225ES-041702331344544332
LandazabalES-73364ES-058681115
ZumeltxuES-60538ES-501195510
Aurrekoetxea AnaiakES-79785ES-513084454355303
Kamiñoko JatetxeaES-66708ES-5549916456664381
Txomin RenteriaES-51347ES-74118121545326294
LopiortuES-79805ES-7980266663275
Taberna GoietaES-19375ES-041762213
Andraka JatetxeaES-11399ES-7802122263158
UsaistiES-53421ES-3635713411
Juan EtxebarriaES-00526ES-515302214

Corte Ingles Finala 2016

 BELARRITAKOAMARKAAKULARIAKERLOJERUA
Txomin RenteriaES-4118-134752 - 1/2 - 1,90 mA. Alegría / J. UrrutiaMuguruza
LopiurtuES-9802-980552Lopene / J. TubillaMartín Urrutia
BiritxinagaES-1225-417050 - 0/0 - 3,70 mA. Alegría / J. UrrutiaMuguruza
Aurrekoetxea AnaiakES-1308-978550 - 0/0 - 3,25 mGaizka / J. TubillaErlete
Iñaki LopategiES-4680-174632 - 0/0 - 3,18 mLopategi / Jon A. ZornotzaErlete
LaskiES-9490-071230 - 0/0 - 2,20 mLonene / LapategiErlete


Uribe Kosta Liga Erregularra 2016

 KROTALAKKROTALAKBAKIOURDULIZBILLELALAUKIZGETXOMARURIGUZTIRASAILKAPENA
Kamiñoko JatetxeaES66708ES55499323191
Iñaki LopategiES54680ES61746227
Aurrekoetxea AnaiakES51308ES79785112262
LopiortuES79802ES798053363
Txomin RenteriaES51347ES741182354
BiritxianagaES04170ES51225121155
Sidrería AndrakasES78021ES11399336

Uribe Kosta Finala 2016

 BELARRITAKOAMARKAITZAIAKERLOJUZAINA
Txomin RenteriaES-1347-411847Alegría / UrrutiaMuguruza
Aurrekoetxea AnaiakES-1308-978546 - 0/0 - 2,90 mGaizka / TubillaErlete
BiritxianagaES-4170-122340Alegría / UrrutiaMuguruza

INGUDE ALTXATZEA
GIZONEZKOAK 2016


 
Ausmane Drame 85 J
Oskar Perez 82 J
Ioritz Pereira 80 J
Sendoa Larrea 68 J
Markos Blanco 62 J

INGUDE ALTXATZEA
EMAKUMEZKOAK 2016


 
Nerea Egurrol 86 J
Karmele Gisasola 86 J
Enara Menoio 81 J
Susana Maldonado 81 J

Lasto Altxatze Bizkaia Txapelketa 2016


 
Jon Loiola 21 J
Unai Ardeo 17 J
Gotzon Abasolo 15 J
Sergio Briongos 14 J
Mikel Agirre 9 J

Lasto Botatzea Bizkaiko Txapelketa 2016


 
Oskar Perez 5,40 m
Mikel Agirre 5,10 m
Beñat Obieta 5 mm
Santi Zubizarreta 4,80 m
Eloi Salterain 4,40m

LOKOTX BITZEA


 Bizkaiako Txapelketa 2016

MUNGIa 30/06/2016

EMAKUMEZKOAK
Goizal Aransolo 8min 34seg
Ainhoa Ortega 9min 04seg
Erika Rojas 9min 21seg
Aiora Otazua 9min 34seg

GIZONEZKOAK
Aritz Martin 6min 35seg
Ekaitz Salgado 7 min 22seg
Sendoa Larrea 7min 40seg
Mikeldi Perez 7min 48seg
Bingen Erleaga 8 min 02seg
Xabat Erleaga 8min 13seg
Julen Ruiz 8min 35seg

JUBENIL MAILA
Iñigo Rike 4min 04seg
Beñat Obieta 4min 05seg
Aitor Rodriguez 4min 08seg
Julen Lopategi 4min 10seg
Joseba Pinillos 4min 23seg
Jokin Egia 4min 30seg
Uxue Barinagarrementeria 5min 39seg

ORGA JOKOA


Bizkaia Txapelketa 2016

BARRIKA 26/06/2016

 
Ousmane Drame 3 itzuli
Eloi Salterain 2 itzuli 1,5m
"Zelailuze" 1 itzuli 0,9m

GOMA


Sokatira Txapelketa 2016

 
Sokarri "A"
Gaztedi "A"
Murueta "A"
Gaztedi Emakumezkoen Taldea
Abadiño
Murueta "B"

BIZKAIKO TRONTZALARI TXAPELKETA 2016


TRONTZALARIAKMinSeg
SANTI ZUBIZARRETA-ARKAITZ ISPIZUA9 min08 seg
BEÑAT AMADE-KEPA AROZENA13 min06 seg
JESUS GISASOLA-MIKEL AGIRRE13 min07 seg

TXINGA ERUTEA


 Bizkaiako Txapelketa 2016

EMAKUMEZKOAK
Nerea Egurrola 12u 3/4 4,60m
Garazi Arruri 10u 5,60m
Laura Perez 6u 3,35m
Karmele Gisasola 4u 3/4 6,70m

GIZONEZKOAK
Ousmane Drame 18u 4,45m
Oskar Perez 15u 4m
Eloi Salterain 5u 1/4 7,70m

Zaku Eramate Bizkaiko Txapelketa 2016


 
Ousmane Drame 31seg 259"
Eloi Salterain 33seg 772"
Mikel Agirre 35seg 288"
Mikeldi Prez 36seg 629"

ZALDI PROBAK


 Bizkaiako Txapelketa 2016

ABERE JABEAMIKROTXIPAFICHAAULESTIMAÑUASBERANGONARBARNIZGETXOISPASTERETXEBARRIAURDULIZMUNITIBARGUZTIRASAILKAPENA
Koba724151 0210019405347662246263
Bar Goieta0560981004002425614542421187
Patxua724151 0210015222389456644292
Jose Luis Idoeta9772 0000 490481353473343113186
Maider Uriarte9772 0000 4330107534724565225
Erauskin9772 0000 466820602219156633244
Kamiñoko9772 0000 55113902535668
Taberna Goieta25025950002527226825543553301
Jatetxea Nabarniz100 10000 72 41510226071211510
Goitia528246000220204237531411
Errotatxu250259600070041200822269


Bizkaiko Txapelketa Finala 2016

 
Taberna Goieta (Mungia) 68 untza - 4,24 m
Patxua (Markina-Xemein) 68 untza - 2,10 m
Koba (Aulesti) 62 untza - 3/4 - 3,33 m
Erauzkin (Mañu-Bermeo) 56 untza
Jose Luis Idoeta (Aulesti) 54 untza - 3,68 m
Bar Goieta (Mungia) 49 untza


 Kinttopekoak 2016

IZENAMIKROTXIPAFICHAISPASTERBERANGONABARNIZBERRIATUAETXEBARRIAAULESTIMUNITIBARSAILKAPENAGUZTIRA
Andrakas Jatetxea72415110210 01524278331236
Construcciones Torrontegi94100000160 009829742332333119
Irati Erauskin7241510210 05755011151
Totxi724150210 019082700223221212
Muebles Urrutia250259600 1754212287111244

Kinttopenkoak 2016 Finala

 
Construcciones Torrontegi 66 untza
Totxi 60 untza
Andraka Jatetxea 52 untza